Aktualności

III edycja konkursu „Żołnierze w służbie historii”

Wyróżnienie w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze w służbie historii”, zorganizowanego przez IPN.
Uczniowie klasy I a ALO – Piotr Sulewski i Mariusz Zera pod opieką nauczyciela Barbary Jasińskiej zdobyli wyróżnienie w konkursie historycznym dla klas mundurowych.

Wzięli udział w działaniach, upamiętniających urodzoną w Konarzycach pod Łomżą podporucznik Jadwigę Dziekońską pseudonim „Jadzia”.  W czasie II wojny światowej walczyła ona w strukturach AK jako żołnierz i łączniczka. Zginęła 19 maja 1943 roku na jednej z ulic Białegostoku, po tym jak walczyła wręcz z niemieckim żandarmem. Nie chciała poddać się bez walki, co przypłaciła życiem. W Konarzycach, Łomży, Białymstoku, można znaleźć wiele miejsc, związanych z bohaterską żołnierką.


Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

akun pro thailand